EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

EMAY, çalışanlarının bilgi beceri ve deneyimlerini arttırmayı hedefleyerek sahip olduğu Kalite Standartları çerçevesinde tüm çalışanlarının eğitim programlarını düzenli olarak planlamakta ve uygulamaya koymaktadır. Eğitim programları, EMAY’ın kendi bünyesindeki eğitim mekânında verilmekte, sertifikalı olarak konularının uzmanlarınca hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.

 

 GÜVENLİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ VE DEFANSİF SÜRÜCÜLÜK EĞİTİMİ
Bu eğitim, yaratılan özel ortamlarla ve trafiğe kapalı alanlarda uygulanmaktadır.
Pratik Eğitim İçeriğini Oluşturan Teknikler:
• Kaygan zeminlerde kalkış ve hızlanma
• Kuru ve kaygan zeminde frenleme
• Engelden kaçma ve frenleme
• Takip mesafesi ve panik fren
• Kaygan zeminli virajda frenleme
• Virajda, önden kayma, arkadan savrulma
• Slalom

 YANGINDAN KORUNMA VE İLK MÜDAHALE
Bu eğitim programında katılımcılar, altı ayda bir yenilenen yangın söndürme malzemeleriyle ilgili detaylı bilgi edinerek uygulamalar yapmaktadırlar. Program ilk yardım, acil tıbbi müdahale, kurtarma ve yangınla mücadele konularında teorik ve pratik eğitimi kapsar.

 STRESLE BAŞA ÇIKMA YOLLARI
Uzman eğitimcilerin danışmanlığı aracılığıyla trafikte karşılaşılan sorunlara sürücülerin verdiği tepkilerinin ve düşündüklerinin tartışıldığı eğitim programında, doğru düşünce yapısı ile bu sorunlarla başa çıkmanın yöntemleri anlatılmaktadır.

 ARAÇ DONANIMLARI EĞİTİMİ
EMAY
 sürücülerinin, teknik bilgi ve donanım sahibi olması amacıyla, 2009 yılından bu yana filosunda yer alan tüm araç markalarının yetkili servis yöneticileri tarafından, tüm EMAY personeline, araçlardaki teknik donanımlar konusunda temel bilgilendirme eğitimleri verilmektedir.

 KAZA DEĞERLENDİRMESİ EĞİTİMLERİ
Yaşanan minimum düzeydeki kazaların neden-sonuç ilişkisi üzerine kurulu, kazayı yapan kişilerin hem özeleştirilerini yapabilmesi hem de olası kazaların önlenmesi amacıyla meslektaşlarını uyararak paylaşmasını amaçlayan Kaza Değerlendirmesi Eğitimleri, üzerinde titizlikle durulan bir başka eğitim programıdır.

 EMAY tarafından düzenli olarak verilen eğitimler arasında, hava muhalefetiyle ilgili olası sorunları engellemek ve baştan önlem almak amacıyla kış dönemine girerken tüm sürücülere verilen Araç Kontrolü, Yol ve Hava Durumuna Göre Değerlendirme, Sürücü Koşulları Eğitimleri de yer almaktadır. EMAY sürücüleri ve personeli her yılbaşında kendilerine dağıtılan eğitim talep formunu doldurmakta, zorunlu eğitimler dışındaki eğitimlerle ilgili program, bu talepler doğrultusunda hazırlanmaktadır.

 MOTİVASYON TOPLANTILARI
Motivasyon ve deşarj amaçlı yapılan Motivasyon Toplantıları, yılda birkaç kez düzenlenmekte ve EMAY Ailesi kavramına dayalı ilişkiler pekiştirilmektedir.